UPS Akü Değişimi

"UPS akü değişimi" akülerin ömür beklentilerine, şarj-deşarj döngüsüne ve bulunmuş olduğu ortam sıcaklığına bağlı olarak gerekebilir. Aküler performans düşüklüğü gösterebilir ve bu sonuçlar doğrultusunda akü ömrünü tamamlamış olabilir. 

UPS ve DC  Sistemlerde kullanılan Akü grublarında gerekli ölçümler ve yedekleme süresi gözlemlenerek ömrünü tamamlamış ürünler tespit edilir. Kesintisiz güç kaynaklarında uygun modelin bulunması doğrultusunda ups akü değişimi yapılır.

UPS Akü değişimi yaptığımız markalar ritar akü, datasafe akü, hawker akü, cyclon akü, odyssey akü, powersafe akü, genesis akü olup 12V 7Ah, 12V 9Ah, 12V 12Ah, 12V 18Ah, 12V 26Ah, 12v 40Ah, 12V 65Ah özelliklerinde tüm güç kaynağı akü değişimi işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

Sistemin yapısına bağlı olarak herhangi bir problem yok ise istenilen yedekleme süresi hesaplanır ve alternatif ürünler önerilir.

UPS akü değişimi yaptığımız markalar: ritar akü, datasafe akü, hawker akü, cyclon akü, odyssey akü, powersafe akü, genesis akü

"Güç kaynağı akü değişimi" yapıldıktan sonra bağlantıların düzgün yapılması gerekmektedir. Bu işlem yapıldığı esnada akü kapatılmalı ve elektrik bağlantısı kesilmelidir. 

Jel akü UPS de kullanılır mı?

Kesintisiz güç kaynağı aküsü olarak JEL teknolojisine sahip aküler tercih edilmektedir.

Güç kaynağı aküsü ne işe yarar?

Güç kaynağı aküsü elektrik kesintisi esnasında devreye giren ve enerji veren bir üründür. Özellikle 7 gün 24 saat boyunca hizmet verenfirmalar için KGK'lar hayati önem taşımaktadır.

UPS Ömrü ne kadardır?

Kesintisiz güç kaynağı ömrü 3 ila 8 yıl arasında olmakla birlikte 20 yıla kadar çalışan UPS cihazları da vardır. Bakımı ve Servisi iyi yapılan KGK'ların ömrü de artmaktadır.

TOP